Városlista
2025. május 12, hétfő - Pongrác

Hírek

2011. December 20. 07:40, kedd | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Legalább 106 újságíróval végeztek

Legalább 106 újságíróval végeztek

Legalább 106 újságírót öltek meg 39 országban 2011-ben, azaz hetente átlagosan közel kettőt – adta hírül hétfőn a genfi székhelyű újságírójog-védő szervezet, nevének francia rövidítésével PEC.

Az „arab tavasszal” kapcsolatos zavargások legalább 20 újságíró halálát okozták. Vagy száz médiaalkalmazottat támadtak meg, zaklattak, tartóztattak le vagy sebesítettek meg Egyiptomban, Szíriában, Líbiában, Tunéziában és Jemenben. Mexikó és Pakisztán Afganisztánnal határos vidéke számít újságírószempontból a leggyilkosabb területnek. A harmadik legveszélyesebb Irak és Líbia, utána a Fülöp-szigetek következik, majd Brazília, Honduras, Jemen, Afganisztán, India, Egyiptom, Oroszország, Peru, Bahrein, illetve Thaiföld.

Egy-egy újságíró halt meg ebben az évben Algériában, Azerbajdzsánban, Bolíviában, Kínában, Kolumbiában, Elefántcsontparton, a Gázai övezetben, Guatemalában, Haitiban, Nepálban, Nigériában, Ugandában, Panamában, a Kongói Demokratikus Köztársaságban, a Dominikai Köztársaságban, Salvadorban, Sierra Leonéban, Szíriában, Tunéziában, Ukrajnában, Venezuelában és Vietnamban.

Térségek szerinti felosztásban Latin-Amerikában halt meg a 2011-ben legtöbb újságíró (35), ezt követte Ázsia (30). A Közel-Keleten és Észak-Afrikában 28-an haltak meg, Fekete-Afrikában nyolcan, Európában pedig négyen (hárman Oroszországban, egy pedig Ukrajnában). Az arab tavasz során különösen drága árat fizettek az újságírónők, sokukat megerőszakolták Egyiptomban és Líbiában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 11. 11:24, vasárnap | Külföld

Ukrajnai háború - Az orosz elnök közvetlen tárgyalásokat javasol Kijevnek

Közvetlen és előfeltételek nélküli tárgyalásokat javasolt vasárnap hajnalban Ukrajnának Vlagyimir Putyin orosz elnök.

2025. Május 10. 09:09, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump jó és produktív telefonbeszélgetést folytatott Volodimir Zelenszkijjel

Azt követően, hogy az ukrán törvényhozás jóváhagyta az Egyesült Államok és Ukrajna között létrejött, az ásványkincsekről szóló gazdasági megállapodást.