Hírek
2020. Október 05. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Két melegrekord is megdőlt az indián nyárban
Két melegrekord is megdőlt az indián nyárban - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap a honlapján.
Mint írták: szombaton az ország déli területein több helyen is 30 Celsius-fok fölé melegedett fel a levegő. A Baranya megyei Kémesen 30,8 fokot regisztráltak, és ezzel megdőlt az október 3-ra vonatkozó maximumhőmérséklet rekordja. Mostanáig az október 3-i melegrekord 30,1 fok volt, amelyet 1985-ben mértek Mohácson.
Az október 4. legmagasabb minimumhőmérsékleti rekord mostanáig 17,8 fok volt, amelyet Milotán mértek 2006-ban. Most ez is megdőlt, mivel Sarkad-malomfokon mindössze 18,2 fokig hűlt le a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban